O nas

Zespół WILD FLAME rozpoczął swoją muzyczną przygodę po niezapomnianym spotkaniu na jam session podczas Jimiway Blues Festival. Chemia między członkami zespołu była natychmiastowa, co skłoniło ich do założenia zespołu i rozpoczęcia pracy nad pisaniem i tworzeniem utworów w klimatach bluesa, soulu i funku.

Bez wątpienia atutem zespołu jest Adeama Walkowiak, wybitna brytyjska wokalistka z Londynu. Muzyczne korzenie Adeamy (jej ojciec odniósł wielkie sukcesy jako klawiszowiec w reggae’owej grupie Third World, a jej matka wspierała wokalnie takie gwiazdy muzyki jak Chaka Khan, Whitney Houston, Robert Cray i Gary Moore) zdecydowanie pomogły jej w kształtowaniu stylu, talentu muzycznego i energii, która przyciąga publiczność i zdobywa wielu fanów.

Przez ostatnie kilka lat zespół zdobył i był wysoko klasyfikowany w wielu prestiżowych konkursach:

Wild Flame – 2. miejsce w kategorii Odkrycie Roku 2023 (Twój Blues Blues Top)
Adeama Walkowiak & Oskar Kunicki – Półfinaliści 2023 (Międzynarodowy Konkurs na Piosenkę)
Adeama Walkowiak – Wokalistka Roku 2023 (Radio Poznań Blues Top)
Adeama Walkowiak – Top 10 Wokalistka Roku 2023 (Twój Blues Blues Top)
Adeama Walkowiak – Wokalistka Roku 2022 (Radio Poznań Blues Top)
Adeama Walkowiak – Top 10 Wokalistka Roku 2022 (Twój Blues Blues Top)
Oskar Kunicki – Gitarzysta Roku 2022 (Radio Poznań Blues Top)
Adeama Walkowiak – Top 10 Wokalistka Roku 2021 (Twój Blues Blues Top)
Bartosz Niebielecki – Top 10 Instrumentalista 2021 (Twój Blues Blues Top)
Adeama Walkowiak – Zwyciężczyni głosowania jury na festiwalu Las, Woda i Blues 2019
Adeama Walkowiak – Zwyciężczyni głosowania publiczności na festiwalu Las, Woda i Blues 2019

Zespół tworzy unikalną, oryginalną muzykę zakorzenioną w bluesie, soulu i funk z odrobiną rocka. Ich debiutancki album „Steel and Fire” został wydany w listopadzie 2022 roku. Obecnie pracują nad swoim drugim albumem. Regularnie występują na polskiej scenie muzycznej, biorąc udział w wielu dużych festiwalach bluesowych, w tym Blues Express 2021 i 2023, Jimiway Blues Festival 2020, 2021 i 2022, Las, Woda i Blues, Jesień z Bluesem, Żorski Blues Festival i wiele innych. Zespół występował również na europejskich scenach, w tym na RnB Festival 2023 na Łotwie, Dresden Blues Festival 2023 w Niemczech oraz na festiwalach na Słowacji i w Czechach.

Adeama Walkowiak

Wokal

Adeama dorastała w muzycznej rodzinie, jej rodzice byli wysoko uznanymi artystami w branży muzycznej. Adeama często towarzyszyła swojemu ojcu w trasach koncertowych, uczestnicząc w trzech światowych trasach, a także regularnie śpiewała z matką na różnych pokazach. Dzięki temu ma ponad 30-letnie doświadczenie wokalne. Postanowiła podjąć własną karierę muzyczną i osiągnęła sukces swoim pierwszym wydawnictwem „Turn the Beat Around”, które wykonała w Hammersmith Palais i wielu innych ważnych miejscach w Londynie. Później zdobyła letni hit w 2009 roku z „Vicious Circle”, kolaboracją z Julien Jabre na wytwórni Defected Record.

Po przerwie na założenie rodziny i przeprowadzce do Wrocławia, wróciła do śpiewania i w 2019 roku wygrała głosowanie publiczności i głosowanie jurorów na konkursie Las, Woda i Blues, zdobywając szansę na występ na dwóch koncertach na Suwałki Blues Festival, największym festiwalu bluesowym w Polsce. To wprowadziło Adeamę na mapę we Wrocławiu i zaczęła regularnie występować na wrocławskiej scenie w Vertigo Jazz Club and Restaurant, Nietota i Stary Klasztor.

W 2019 roku zaczęła współpracować ze swoim zespołem Wild Flame i przez ostatnie cztery lata intensywnie koncertowali po całej Polsce, grając na festiwalach bluesowych i w klubach, takich jak Jesień z Bluesem, Jimiway Blues Festival, Blues Express i Gdynia Blues Club. W zeszłym roku udało im się zabrać swój show sceniczny na festiwale w Niemczech, Czechach, Łotwie i Słowacji. W 2024 roku Adeama została wyróżniona tytułem „Wokalistki roku” po raz drugi z rzędu, co zostało przyznane przez słuchaczy Radia Luz Blues Radio Poznań.

Oskar Kunicki

Gitara

Doskonalił swoje umiejętności gitarowe pod okiem ojca i rozwijał techniki artykulacji podczas wielu warsztatów Blues Guitar Workshop w Blues nad Bobrem pod okiem Leszka Cichońskiego.

Jest współzałożycielem i współorganizatorem Festiwalu Bluesowego Jimiway, który zdobył uznanie Blues Foundation.

W latach 2008 i 2009 został zaproszony do współpracy z amerykańską piosenkarką Wandą Johnson podczas jej europejskich tras koncertowych.

Nagrody:

2022 – Gitarzysta roku – BLUES TOP WIELKOPOLSKI
2009 – Odkrycie roku ze swoim zespołem Blues Doctors
2006 – Najlepszy gitarzysta w konkursie instrumentalnym bluesa Solówka
1996 – Najbardziej obiecujący gitarzysta warsztatów Guitar Workshop Blues nad Bobrem

Poprzednie zespoły: Fire Band, Blues Doctors.

Bartosz „Mr. Shuffle” Niebielecki

Perkusja

Zagrał swój pierwszy koncert w wieku 12 lat.

Współpracował z takimi solistami i zespołami jak: Jacek Baran (w latach 60. i na początku lat 70. muzyk zespołów Romuald & Roman oraz Nurt), The Crackers, J.J. Band, Leszek Cichoński, Wojciech Karolak, Marek Raduli, Jacek Krzaklewski, Roman „Pazur” Wojciechowski, Jorgos Skolias, Apostolis Anthimos, Jerzy Styczyński, Leszek Możdżer, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski, Sławek Jaskułke, Alicja Janosz, L.U.C., Anita Lipnicka, Carlos Johnson, Tim Gant, Stan Skibby, Roland Parker, Big Blues Orchestra oraz wielu innych.

Był współtwórcą oprawy muzycznej do programów telewizyjnych „Bar” i „On i ona” oraz prowadził warsztaty bluesowe dla perkusistów w Puławach. Wystąpił na setkach koncertów w Polsce i za granicą.

Tomasz Szukalski

Bas

W wieku 17 lat, zainspirowany lokalnym zespołem Blues Forever, zakochał się w gitarze basowej. Rok później założył własny zespół ze swoim kuzynem na gitarze i od tego czasu jest aktywnie związany z muzyką.

Jest współorganizatorem nagrodzonego przez Blues Foundation festiwalu Jimiway Blues Festival.

Brał udział w sesjach nagraniowych dla wielu zespołów, w tym SnakeBite w studio SpitFire w Los Angeles, a także Natamaran, Krock i Red Rooster.

Tomasz jest nauczycielem gry na gitarze basowej w Szkole Rocka w Krotoszynie.

Sebastian Łobos

Klawisze

Sebastian to wybitny pianista młodego pokolenia, aranżer, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu na kierunku „Jazz i Muzyka Estradowa”. Świetnie radzi sobie w każdym gatunku muzycznym, od klasyki po muzykę współczesną, choć podobno w jego żyłach płynie ragtime i blues.

Potrafi doskonale połączyć wszystkie gatunki muzyczne, tworząc coś wyjątkowego. Brał udział w wielu prestiżowych festiwalach z zespołami grającymi tango, blues, jazz. W 2019 roku reprezentował Polskę na Memphis Blues Challenge w USA.

Na codzień koncertuje współtworząc projekty: „Wild Flame”, „Back To The ’50s”, „Silent Cinema Pianist” oraz „Show Burlesque Dance Live Band” gdzie pełni rolę dyrektora muzycznego.